Asociácia

 

Ohromným naplnením v živote človeka je robiť niečo, čo je oveľa väčšie ako on sám, aj preto vzniklo toto združenie.

Podporte nás

Pridajte sa k nám

blank
blank

Náš príbeh

V roku 2022 sa niekoľko vášnivých jednotlivcov rozhodlo spojiť svoje sily a vytvoriť Slovenskú Konopársku Asociáciu. Naša vízia bola jednoznačná: pretvoriť potenciál ukytý v konope na nový pilier hospodárstva. Postupne vytvoriť spracovateľské kapacity, zdielať informácie a skúsenosti. Pochádzame z rôznych kútov Slovenska, od východu až po západ, a máme rôzne skúsenosti s pestovaním konope ale aj z iných oborov.

Pridajte sa aj Vy!

Čomu sa venujeme

Osveta

Cieľom je šíriť povedomie o neuveriteľnom potenciáli konope prostredníctvom vzdelávania, odhaľovania mýtov a propagácie jeho rôznych aplikácií.

Poradenstvo

S naším konopným poradenstvom získate individuálny prístup a spoľahlivé informácie, ktoré vám pomôžu navigovať v komplexnom svete konope a dosiahnuť vaše ciele.

Rozvoj

Podporujeme spoluprácu medzi konopármi a vládnymi orgánmi na vytváranie regulácií a politík, ktoré podporujú udržateľné a zodpovedné pestovanie konope u nás.

Výskum a Vývoj

Spolupracujeme s vedcami a odborníkmi, aby sme posúvali hranice poznania v oblasti konopárstva a prinášali inovácie, ktoré prinesú prospech celému spoločenstvu.

Naša Vízia a Ciele

Našou hlavnou víziou je vytvoriť prostredie, kde konope nájde opäť uznávané miesto v slovenskom poľnohospodárstve a priemysle.

Chceme prispieť k vybudovaniu a prevádzke troch regionálnych spracovateľských centier konopy siatej Východ/Stred/Západ a niekoľkých pojazdných dekortikátorov, ktoré by vedeli prísť až na miesto spracovania.

Našim zámerom ako konopárskej komunity v SR je postaviť na nohy nový pilier hospodárstva. Pre univerzity to predstavuje taktiež obrovský potenciál, lebo to ide skrz rôzne zamerania a výskumné témy, obory a teda aj fakulty. Tento zámer vie priniesť mnoho pozitívnych efektov od výskumných spoluprác až po rozvoj regionálnych výrobných a spracovateľských štruktúr, rodinných biznisov a zelenej ekonomiky.

Snažíme sa budovať spoločnosť informovanú o prínosoch konope a podporovať jej rôznorodé využitie v priemysle, medicíne a ekológii.

Prezídium asociácie

Gabriela Uchaľová

Gabriela Uchaľová

Prezidentka

Aktívna komunálna politička, bývalá starostka a zanietená poľnohospodárka.

Peter Vojtko

Peter Vojtko

Prezident

Absolvoval štúdium na Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach, kde v roku 1998 získal diplom všeobecného veterinárneho lekára. V praxi si vybral špecializáciu na veľké hospodárske a farmárske zvieratá.

Silvia Vodalová

Silvia Vodalová

Prezidentka

S diplomami z ekonómie a psychológie a dlhoročnou praxou v oblasti ľudských zdrojov sa dnes aktívne venuje svojej rodine a s manželom Petrom aj ich rodinnej konopnej farme na východnom Slovensku.

Richard Marko

Richard Marko

Prezident

Podnikateľ a výskumník. Vyštudoval medzinárodné vzťahy kde počas svojho štúdia založil dnes už etablovanú medzinárodnú IT spoločnost. Doktorát získal na univerzite Komenského a dnes pôsobí ako vedecký pracovník na Fakulte Informatiky a Informačných Technológií STU v Bratislave.

Vaše Dary Majú Dopad

či už nám pošlete dar kartou, prevodom alebo 2% prerozdelíme ich približne nasledovne:

2023

  • Osveta 70% 70%
  • Výskum a Vývoj 10% 10%
  • Manažment 0% 0%
  • Rozvoj asociácie 20% 20%

2024

  • Osveta 40% 40%
  • Výskum a Vývoj 20% 20%
  • Manažment 0% 0%
  • Rozvoj asociácie 40% 40%

Stanovy Asociácie

Naši partneri

blank
blank
blank
Prevodom

🌱 Pripojte sa k nám a podporte našu misiu pre udržateľnú budúcnosť! Prispejte ešte dnes prostredníctvom bankového prevodu a staňte sa súčasťou pozitívnych zmien, ktoré chceme na Slovensku dosiahnuť. 🌿 #PrispejtePreKonope #UdržateľnáBudúcnosť

IBAN: SK67 8330 0000 0028 0222 7134
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
Do popisu transakcie uveďte:
DAR HEMPSKA <váš email>

blank

Ďakujeme!

2% z daní
V roku 2024 nám môžete poukázať 2-3% z dane.

Evidenčné číslo NCRpo: 13683/2023
Slovenská Konopárska Asociácia
044 45 Bidovce 206, Košice - okolie
IČO: 54 531 845

Smele zaškrtnite v tlačive súhlas so zaslaním údajov, radi sa dozvieme kto pomohol. 😉🌿 Ďakujeme!

Kontaktujte nás

Táto stránka je chránená reCAPTCHA a platia pre ňu Zásady ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky spoločnosti Google.

Translate »